Vasario 14 – kovo 18 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks Zitos-Virginijos Tarasevičienės dailės darbų paroda „Atgimimas“.  Nors už lango vis dar krečia išdaigas žiema, sniegą pakeisdama į lietų, ir šykštėdama saulės, tarsi nenori trauktis, muziejuje tapybos darbai jau alsuoja atgimimu, budimu, daug ryškių, nuotaikingų spalvų. Kovo 10 d., penktadienį, 17 val. vyks susitikimas su parodos autore.

Tapytojos Zitos kurtose drobėse – jausmai, nuotaikos ir emocijos, kurias išgyvena pati dailininkė. Dažnai darbuose vaizduojami urbanistiniai peizažai, abstraktūs vaizdai. Menininkė sako, kad tapo taip, kaip veda jos ranka ir širdis. Kartais ir pati nežino, koks bus galutinis rezultatas bei dažnai autorės darbo vizija nesutampa su paveikslo vertintojų suvokimu, tačiau autorė tik džiaugiasi, kad kitų vaizduotė tuos pačius vaizdus vertina skirtingai. „Kiekvienas paveikslas tarsi turi paslaptį, kurią įminti kiekvienas galime savaip…”, – sako Zita.

Z. Tarasevičienė tapo jau daugiau nei 20 metų.  Menininkei tai jau 30 – oji paroda, kurioje eksponuoja savo darbus.  Autorė mini Jonyno Galeriją Drsuskininkuose, Marijos ir Petro Šlapelių memorialinį namą, meno centrą Airijoje, kur buvo surengtos išskirtinės parodos, o labiausiai įsimintinas parodos pristatymas vyko Kaune, Girstučio rūmuose, kai tapytojos darbus apžvelgė menotyrininkas profesorius a.a. Algis Uždavinys. Šio žmogaus, vieno talentingiausių Lietuvos humanitarinių mokslų atstovų, kritika davė didelį stimulą kurti toliau. „Gera, kai darbai yra įvertinami, bet žinau, kad tobulumui ribų nėra, šedevro dar nesukūriau, tikiuosi jis bus.” Jau sukurta daugiau nei 100 darbų, daugelis kurių puošia ne tik lietuvių, bet ir svečių šalių namus.  Yra paveikslų iškeliavusių net Užatlantėn.

 

Pradžia: 2017-02-14 10:00
Pabaiga: 2017-03-18 16:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius
L. Zamenhofo g. 4, Kaunas
6716-zitos-virginijos-tarasevicienes-dailes-darbu-paroda-atgimimas